logo
Antika Ekspertiz hizmeti yapan firmamız elinizde bulunan antika eşya değerlendirilme sinede yardımcı oluyoruz. Hizmet kapsamında, antika eşyalarınız firmamız tarafından ürünün fiyatı belirlenir.

HİZMETLERİMİZ

Antika Ekspertiz

Antika Eşya Alanlar

Antika Eşya Alım Satım

İLETİŞİM

+90532 235 30 74

info@antikaekspertiz.net

Tellalzade Sok. Caferağa Mah. Kadıköy İST

0532 235 30 74

Tellalzade Sok. Caferağa Mah. Kadıköy İST

Top

Antika Ferman Ekspertiz

Antika Ferman Ekspertiz

Antika Ferman Ekspertiz yapan firma olarak şunu da belirtmeliyiz bir yerlerde çok uzun süreler iyi korunmadan saklanmaları veya kullanılmamaları hem Ferman anlam ve önemi bakımından doğru bir davranış değildir. Bu tarz antika Fermanınız var ise bunları değerlendirme yoluna gitmek sizin için en yapılması gerekendir.

Antika Ferman sözlük anlamı yazılı kağıt, mektup anlamlarına gelen Ferman, bir tarih terimi olarak ise Osmanlı Devletinde bazı memuriyetlere tayin edilenlere, görevlerini ve yetkilerini belirten, padişahın tuğrasını taşıyan ve tayin emirlerini ihtiva eden belgelere denir Bir Fermanta, verilen görevin cinsi, yeri, geliri veya maaşı, verilenin ismi, niçin verildiği ve kendisinden ne istenildiği, kumandanlık, ser darlık veya diğer bir görev tevcihi için ise Ferman sahibinin salahiyet derecesi de belirtiliyor.

Fermanlar, tımar, iltizam, muafiyet, mukataa, malikane ve imtiyaz Fermanları; beylerbeyilik, nişancılık, defterdarlık, vezirlik gibi memuriyetlerin Fermanları; imamet, hitabet ve tababet mezuniyeti Fermanları gibi konularına göre isimlendirilir. Bu arada, Osmanlı Devletinde padişahlar değiştikçe bütün Fermanlar değiştirilerek, yeni padişahın tuğrası ile yeni Fermanlar verilirdi. Antika Ferman Ekspertiz

Antika Ferman Nasıl Alınır?

Eski Osmanlı Ferman görülmesine ve objeye değer katan kriterlerin tespitinde uzman bir şirkettir. Antika alan / satan şirketimizle iletişime geçerek sahibi olduğu veya almak istediği ürünle ilgili bilgi alabilir. Hizmetlerimiz tamamen yasaldır. Tarihi eser ve diğer yasadışı ürün alım ve satımı yapılmaz. Antika Eski Ferman yapılan ön değerlendirme sonrası Eski Osmanlı Ferman alanlar olarak ekspertizimiz objeyi yerinde görmek için verilen adrese gelebilir. Yapılan değerlendirme sonucu objenin El Yazması Kitap Antika Ferman alanlar için bir değeri olduğu anlaşıldığı takdirde alım / satım için gerekli teklif verilir.

Antika Osmanlı Ferman Nasıl Anlaşılır?

Antika Osmanlı Ferman Ekspertizi maddi değeri olan tüm eski, sanatsal değeri bulunan ve az bulunan antika Osmanlı Ferman için verilen bir tanımdır. Osmanlı Ferman Antika olması belirli şartlara bağlıdır;

  • Fermanın yazıldığı zaman
  • Fermanı Yazan Kişinin bilinirliği
  • Ferman üzerinde bulunan deformelerin miktarı
  • Ferman ünlü bir kişiye veya tarihsel bir döneme ait olması
  • Fermanın Yazılmış Olduğu Dönem

Bu ve diğer özelliklerle Osmanlı Ferman ‘ın değeri belirlenir. Bir el yazması Ferman Antika değeri taşıması için yaşlı olması gerektiği gibi tarihi eser özelliği taşıyan El Yazması Kitaplar ile Antika El Yazması Kitaplar Arasında Fark Vardır. El yazması Kitaplar halk arasında alım satımı yasal olarak yapılabildiği gibi tarihi eserlerin alım satımının yapılması bazı kanunlara bağlıdır.
Firmamız eski ve antika değeri taşıyan Antika Alan ve eski ve antika değeri taşıyan antikaları satan bir şirkettir.

Antika Osmanlı El Yazma Ferman Ekspertizi Nasıl Yapılır?

Whatsapp İnternet veya posta aracılığıyla göndereceğiniz fotoğraflara bakarak eseriniz için bir ön değerlendirme yapabilmekteyiz. Ön değerlendirmeden iyi bir netice çıktığı takdirde, eserin kendisini mutlaka görmemiz gerekmektedir.